Majowie by się za głowę złapali …

… gdyby wiedzieli co się wyprawia z ich kalendarzem. Cóż, taki los. Wszystko, co dokładamy do ogólnej myśli ludzkiej może być kiedyś wykorzystane przez jakąś coachinię.

Majańskie Glify, jak każda wyrocznia, symbolicznie przedstawiają elementy cykli ludzkiego losu na naszej Ziemi. Niosą określone przesłania, ukazują specyficzne właściwości oraz oferują ciekawe wskazówki na Drodze przez Życie.

Glify z Sercem to gra coachingowa zaprojektowana na kanwie majańskich symboli. Nie wróży, nie przepowiada przyszłości. Jest narzędziem, które może ci towarzyszyć na Drodze Rozwoju. Ponadto, zawarłam w nim moje życiowe obserwacje i doświadczenia z pracy z ludźmi, jest więc narzędziem subiektywnym. Jeśli chcesz postudiować tę wyrocznię i kalendarz samodzielnie – rzuć okiem na polecane źródła poniżej.

JAK W TO GRAĆ?

I. Opowieść Bohatera

Majańskie symbole fascynująco ukazują naturę kamieni milowych i cyklów, według których przebiega nasze Życie, przemiany, projekty, … Możesz zacząć od dowolnego etapu i użyć gry do porządkowania swych myśli i zrozumienia rzeczy, zjawisk, które napotykasz na swej Drodze.

II. Gryzące pytanie

Pomyśl o tym, co cię trapi, gryzie, lub zastanawia. Poproś Wyższe Ja, Wszechświat, Mądrość Wewnętrzną, Nadświadomość, Podświadomość  (co ty uważasz za właściwe) o:

– wskazówkę w interpretacji tego co się dzieje,
– radę, jakby to ogarnąć mentalnie, duchowo, sercem.

Jeżeli inspiruje cię element ‘przypadkowości’ – wylosuj numer obrazu z aplikacji.
Jeżeli wolisz pracować całkiem świadomie – poniżej wybierz obraz, który przyciąga właśnie teraz twoją uwagę.

Kliknij go i bierz dla siebie z gry to, co do ciebie przemawia. Pamiętaj, gdy ten sam obraz wylosujesz znowu do innych pytań, możesz mieć zupełnie inne skojarzenia.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Biała Karta 1
Biała Karta 2

No, i niezmiennie przypominam – jeśli masz poważny problem ze sobą, coaching nie pomoże. Idź do specjalisty po pomoc – lekarza, psychologa.


Rzuć okiem na te źródła, żeby dowiedzieć się więcej o samym kalendarzu Majów od fachowców:
Ariel Spilsbury & Michael Bryner, „Wyrocznia Majów”, Pulsar 2002
The Classic Maya Calendar
https://www.eecis.udel.edu/~mills/maya.html
Mayan Horoscope
https://astrologyk.com/horoscope/mayan
Kalendarz Majów – można sobie sprawdzić swój KIN urodzeniowy (long count)
https://kalendarzmajow.pl/tzolkin-online/
Cholq’ij – Święty Kalendarz Majów
https://mayancalendar.eu/
Tzolkin – można sprawdzić KIN dnia
http://www.maya.net.pl/