Pierdzimy serduszkami

Nie taki tarot straszny …
Przeczytaj wstęp, jeśli odczuwasz niepokój bądź jakiekolwiek wątpliwości względem pracy z tym ciekawym narzędziem.

Jest takie niezwykłe narzędzie, które, moim nieskromnym zdaniem, najbardziej nadaje się do pracy z intuicją. Tarot ma kilkaset lat, albo dużo więcej, i jest pełen potężnych archetypowych symboli,  które mają moc kruszenia warstw betonu w naszym mózgu i umyśle. Cóż jednak począć, że przez lata obrósł jarmarczną mitologią jak rozmokłym mchem, i teraz miast inspirować wzbudza kontrowersje albo i lęk?

No, jednak coś postanowiłam począć. A gdyby tak przesłania, które niesie tarot wyrazić w prostszych i bardziej współczesnych obrazach? I, gdyby tak skorzystać z symbolu, który w swej naturze jest tak głęboko pozytywny, że nie może nikogo przestraszyć ani onieśmielić? Co jest bardzo ciekawe, bo symbol serca nie przypomina serca (no, może trochę), lecz damski biust i pośladki.

Tak czy inak, tarot nie obrazi się, że miast czynić wgląd jak dorośli ludzie, pierdzimy serduszkami. Ponieważ tarot jest wyłącznie narzędziem, talią kart z ciekawą obrazowością. Gdyby miał jakąś osobowość, to by się uśmiał słysząc jakie mu się przypisuje cechy i postępki. Ale nie ma, więc luzik. A tak w ogóle, gdy przyjrzałam się już gotowemu narzędziu … to nie mogę powiedzieć, że jego wymowa jest bardzo łagodna …

Tarot z Sercem jest grą coachingową skonstruowaną na kanwie tej fascynującej wyroczni. Nie wróży, nie przepowiada przyszłości. Jest narzędziem, które może ci towarzyszyć na Drodze Rozwoju. Ponadto, zawarłam w nim moje życiowe obserwacje i doświadczenia z pracy z ludźmi, jest więc narzędziem subiektywnym. Jeśli chcesz postudiować tę wyrocznię samodzielnie – rzuć okiem na polecane źródła poniżej.

JAK W TO GRAĆ?

I. Opowieść Bohatera

Wielkie arkana fascynująco ukazują naturę cyklów, według których przebiega nasze Życie, przemiany, projekty, … Możesz zacząć od dowolnego etapu i użyć gry do porządkowania swych myśli i zrozumienia rzeczy, zjawisk, które napotykasz na swej Drodze.

II. Gryzące pytanie

Pomyśl o tym, co cię trapi, gryzie, lub zastanawia. Poproś Wyższe Ja, Wszechświat, Mądrość Wewnętrzną, Nadświadomość, Podświadomość  (co ty uważasz za właściwe) o:

– wskazówkę w interpretacji tego co się dzieje,
– radę, jakby to ogarnąć mentalnie, duchowo, sercem.

Jeżeli inspiruje cię element ‘przypadkowości’ – wylosuj numer obrazu z aplikacji.
Jeżeli wolisz pracować całkiem świadomie – poniżej wybierz obraz, który przyciąga właśnie teraz twoją uwagę.

Kliknij go i bierz dla siebie z gry to, co do ciebie przemawia. Pamiętaj, gdy ten sam obraz wylosujesz znowu do innych pytań, możesz mieć zupełnie inne skojarzenia.


0
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
XIII
XIV
XV
XVI
XVII
XVIII
XIX
XX
XXI
Biała Karta I
Biała Karta II
Biała Karta III

No, i niezmiennie przypominam – jeśli masz poważny problem ze sobą, coaching nie pomoże. Idź do specjalisty po pomoc – lekarza, psychologa.


Źródełka do postudiowania tarota:
Hajo Banzhaf, „Tarot dla każdego”, Odus 2004
Barbara Antonowicz-Wlazińska, „Tarot intuicyjny. Małe Arkana”, Studio Astropsychologii 2014
Barbara Antonowicz- Wlazińska, „Tarot intuicyjny. Wielkie Arkana”, Studio Astropsychologii 2022